Ölümsüz Aile Kitap Özeti (Natalie Babbit)

YetersizYetersizİdare ederİyiHarika!(9 Oy, Ortalama: 8,00/10
Loading...
Kitabın Adı:Ölümsüz Aile
Yazarı:Natalie Babbit
Sayfa Sayısı:107
Yayın Evi:TR İş Bankası
Yayın Tarihi25 Haziran 2015
Kitabın Türü/Bölümü100 Temel Eser
Orijinal Adı ve DiliTuck Everlasting
ISBN:9754583496
Fiyatı:6,30 TL
Bedava alBEDAVA AL
Çevirmen:
Okuyucu Puanı:Puan:8,00/10 (9 Oy kullanıldı)

Natalie Babbit’in Ölümsüz eseri, Ölümsüz Aile’nin başka yerde bulunmayan özgün kitap, hikaye özetini, kişilerini buradan okuyabilirsiniz.

Ölümsüz Aile Kitap Özeti

Winnie temiz, titiz ve zengin bir ailenin kızıydı. Evlerinin karşısında bir koru vardı. Bir akşam büyük annesi ile birlikte evin önündeyken sarı elbiseli bir adam geldi. Ertesi gün Winnie koruya gitti. Ormanın ortasında bir pınar gördü. Ve su içen bir çocuk vardı. Bu Jesse’ydi. Jesse, ailesinin erkek çocuğuydu. Kız kardeşi, Miles, anne Mae ve babası Angus, bunlar bu pınardan su içtiği için ölümsüz olmuşlardı. Winnie’yi fark eden Jesse onu ailesinin yanına götürdü ve ailesiyle tanıştırdı, bu pınarı kimsenin bulmaması gerekiyordu. Winnie’yi ertesi gün evine gideceğini söylediler. Ve ertesi gün evlerine sar elbiseli o adam geldi. Ardından Winnie’yi evine götürürse ailesinin bu koruyu satıp içindeki ölümsüzlük pınarını satacağını söyledi.

Tuck ailesi çok sinirlendi. Tam sarı elbiseli adam evden çıktı ki Mae onu burdu. Tam bu sırada şerif olayı gördü ve Mae’yi hafse attı. Mae’nin hapse girdiği günün akşamı Mae’nin yerine Winnie girdi. Ta ki şerif durumu fark edene kadar. Şerif Mae’yi bulamamış ve Winnie’yi evine bırakmış. Mutlu mesut yaşamışlar.

Ölümsüz Aile kitabının kahramanları:

Sarı elbiseli adam, anne, büyük anne, Winnie, Jesse, Mae, Angus, Miles

“Sude” – HangiSoru.com

10 to "Ölümsüz Aile Kitap Özeti (Natalie Babbit)"

Yorum yazın.